Baba olduğumu öğreneli tam 9 gün olmuştu, yavaş yavaş çevremizdeki insanlara duyurmaya başlasak da asıl büyük çevremiz internet üzerindeki arkadaşlarımızdı. Bunlar arasında gerçekten kardeşim gibi sevdiğim, abim – ablam gibi saydığım kişiler de var. Şimdi birine açıklasak, hemen internet üzerinden yayacak, açıklamasak başkasından duyduğu zaman darılacaktı. Gerçekten o kadar işin gücün ve bu büyük heyecanın arasında, kime ilk söyleyelim, kimi arayalım telefonda söyleyelim derdindeydim. Birine duyurduğumuz zaman sakın ha başkasına söyleme diye tembihliyorduk. Çok yoğun bir iş gününde biraz da iş stresinden kaçabilmek için artık açıklama ihtiyacı duydum. Ve FriendFeed’te bir post açtım.

İnternetten tanıştığımız bir çok arkadaşımız ilk önce bunun bir şaka olduğunu sandı ama gerçek olduğunu öğrendiklerinde tebrik mesajları ard arda geliyordu. Artık herkes duymuştu ve rahatlamıştık. Geçtiğimiz cumartesi mangal partisi ‘nde Şehnaz’ın alkol ve sigara kullanmamasının sebebi de açıklanmıştı :)

Bu konuda tek üzüldüğüm nokta çok sevdiğim bir kişinin bu güzel haberi internetten mi öğrenecektim melankolisiydi. O an gerçekten çok üzüldüm ama lütfen bana da hak verin, kimi arayıp kimi arayamayacağımı seçemezdim, bu kadar güzel insanlarla tanıştığım yerden artık durumum Evli ve Çocuklu olarak değişti demek aslında onlara en güzel haber olacakken bir yandan da buruk bir acı bıraktı. O an yaptığım hatayı anladım, insanları arayıp onlara bu müjdeli haberi telefondan söylemek çok daha iyi olacaktı. Ama heyecan, ama iş stresi, ama o an ne yapacağını bilememezlik… Düşündüm de o arkadaşım baba olacağı zaman beni aramazsa ben ne tepki verirdim? Buna empati deniliyordu değil mi? Ona kardeşim diyorsun ve o böyle güzel bir haber için seni aramıyor, herkese açık bir sosyal paylaşım sitesindeki bir postundan bunu öğreniyorsun, ilişkinin tüm özelliğini yitirdiği nokta da ben çok üzülmüştüm. Her insan hata yapar, böyle öğreniyoruz ilişkileri. Umarım kendisi çok darılmamıştır, artık kendimi nasıl affettirebilirim bilmiyorum ama bir çaresine bakacağız.

Bir Cevap Yazın