Eveeet bebeğim neredeyse 1 ay oldu, tembel annen bir türlü vakit bulamadı, baban ara ara bilgilendirme yaptı sana az çok herşeyden haberin var, o yüzden çok kızma.
Canım kızım, doktor amcan dedi ki son muayenemizde “kız bebek”! Ben nasıl kikir kikir güldüm, baban nasıl sevindi biliyorsun değil mi? Maşallah boyun, kilon da iyiymiş. Ha bu arada maşallah kelimesiz senden bahsettirmiyorum bebeğim, korkarım ben nazardan. Bir de büyük dedeni kaybetmeseydik o hafta, sevincimiz ne coşkulu olacaktı. Sen bir görseydin dedeni, o ne sevinirdi biliyor musun? Elini tutsaydın, öpseydin yanağından… Büyüdüğünde fotoğraflarda görünce tanıyacaksın, büyük dedem diyeceksin, bizi o gün anlayacaksın. Geçen hafta anneannen, deden ve dayın da geldi İzmir’den. Seni ve beni görmek istiyorlardı, çok özlemişlerdi. Büyük dedeni kaybedince apar topar geldiler, inşallah bundan sonra sevinçli günlerimizde de yanımızda olurlar.
18 haziran babanın doğumgünüydü, pastalarını beraberce yedik, beğendin mi? :) Doğumgünlerinin ne anlamlı olduğunu büyüdüğünde anlayacaksın, seneye sen de yanımızda olacaksın inşallah, biz de seninle birlikte büyüyeceğiz. Sonra bir de babalar günü vardı 20 haziranda, aynı zamanda dayının da doğumgünüydü. O da o kadar çok seviyor ki seni, hep selam söylüyor sana şimdiden :)
İşte kızım böyle yoğun, sevinçli, üzgün, karışık bir hafta yaşadık. En büyük dayanağımızsa senin varlığın.
Kızım büyüyorsun günden güne, büyü sağlıkla, kocaman ol, kucağımıza alıp sevelim seni. Öyle merak ediyorum ki seni, ya sen?
Kızım demek ne güzel, ne garip, ne mutluluk verici bir şeymiş. Sen büyüdükçe kıyafetlerim de büyüyor tabi, ama annen bu ay sadece 200 gram kilo aldı, çok mutlu bu yüzden. İlerde seninle kıyafet kavgası eder miyiz acaba? Sen benimkilerin peşinde dolanır mısın? İşte hep böyle güzel şeylerle meşgul etmeye çalışıyorum kendimi, sen iyi ol diye. Kaygılanmamaya çalışıyorum hiçbir şey için, zor oluyor tabi; çünkü annen hassas ve kırılganın teki. Ama olsun, sen lütfen iyi ol bebeğim, canım kızım…

Bir Cevap Yazın