Bebeğim nasılsın? İyisin maşallah tekmelerinden anlıyorum. Bir süredir çok garip gelen bu duyguyu yaşıyorum. Hareketlerinle artık hep hatırlatıyorsun kendini bana. Anne iyi ki yemek yedin ya da hep böyle dinlen işte der gibisin. Biliyor musun sen çok çalışkan bir kız olacaksın. Bu saate kadar benimle masa başında olmandan belli.
Yakın çevremde ya da ailemde hiç bebek bekleyen biri olmadığı için, hamileliği hep uzaktan izlenimlerimle bilirdim bu güne kadar. Oysa her gün farklı bir olayı keşfediyorsun. Henüz 20. haftaya girdik, bense günden güne büyüyorum. Şu ana kadar yaklaşık 5 kilo alıp 60 kiloya ulaştım, belki de geçmişimdir bile, artık eski giysilerime de sığma imkanım kalmadı. Ama ben her ne kadar ayna karşısına geçip uzun uzun göbeğimi izlesem de vücudumu hala eskisi gibi sanıyorum. Daracık yerlerden geçebilecekmişim, ufacık sandalyelere sığabilecekmişim gibi geliyor. Can’ım kocacım abarttığımı düşünse de ve bugüne kadar tartıyla işi olmamış biri olmama rağmen bu böyle. Artık büyüyor ve hantallaşıyorum.

Ne diyordum? Ben hamileliği, miden bulanır, karnın şişer, çok yersin vs falan sanıyordum, herkesin bildikleri yani. Her günün benim için ayrı bir keşif olacağını tahmin etmemiştim hiç. Mesela göbeğim hergün biraz daha büyüyor, 2 gün içinde fark hissedilebiliyor. İçimdeki inşaat çalışmasına gece – gündüz devam ediyor. Detaylı ultrasondan sonra artık daha da rahatım, maşallah bebikoma herşey normalmiş. Kan haplarına da yarın itibariyle başlıyorum, ikimiz de kansız, demirsiz kalmayalım değil mi bebiko?
Aslında çok farklı şeyler yazacaktım, ama aklımdan geçenlerle yazdıklarım örtüşmedi. Bebeğim, artık herşeyden önce sen varsın, seninle ilgili konuşmak da yazmak da daha zevkli geliyor. Ama bugün benim günüm haberin olsun. Bugün annenin doğum günü. Ama iyi ki sen varsın, seneye pastanın mumlarına sen üfler misin?

“Bugün benim günüm” için 1 cevap

  1. [...] Jr. blog açıldığından beri buraya yazamaz oldum. Önemli gün ve haftalarda sana koşuyorum diye kırılma sakın. Hatta bugün hiç alınma çünkü bugün benim doğum günüm. [...]

Bir Cevap Yazın