Bugün bayram, bugün hayatımın en mutlu günü, bugün en mutlu bayramım. Canım kızım hoşgeldin hayatımıza! Bayram şekerim hep mutlu, hep sağlıklı ol e mi?
Bayramın ilk günü ziyaretlerimizi yapıp, büyükananene gittikten sonra İbrahim amcanın ve Fatma teyzenin kızını görmeye gittik, o senden 43 gün büyük sadece. Çok tatlı bir kız, büyüyünce beraber oynarsınız artık.
Eve döndüğümüzde yine berbat diş ağrılarım tuttuğu için mecburen bir ağrı kesici içip yatmıştım erkenden, yani 12 civarı. Sonra baban da koltukta uyuyakalmış televizyon izlerken. Gece bir buçuk civarıysa sen uyanmışsın :) Erkenden gelmeye kalkmışsın. Peki gel bakalım. Tabi apar topar doktorumuzu arayıp Pembe Mavi’ye gittik. Doktorumuz Necdet Bey de geldi ve yapılan NST sonrası sabah 7:30′a kadar beklemeye karar verdik. Sabah ise senin sezaryen bebeği olacağın kararlaştırıldı. Sen de 9 ayını doldurduğun için içim oldukça rahattı, erkenciliğin konusunda. Epidural sezaryen olduğum için seni o ilk an, ses çıkardığın ilk an görmek ve duymak anlatılır bir duygu değil.
Üstünden zaman geçtikçe düşünüyorum da, o anın hiç bir tarifi yok, geçmişte yazılan, gelecekte yazılacak hiç birşey o güzel anı anlatamaz. Böyle kalırmış kelimeler kifayetsiz. Hoşgeldin bebeğim, hoşgeldin Ezgi’m. Bayram gibi hep kutlu ol sen.

Bir Cevap Yazın