Merhaba kızım, 32. haftan bitti ve 33. haftanın içindeyiz. Geçen haftaki kontrolümüzde herşeyin gayet iyi olduğunu söyledi doktorumuz. Ama artık bundan sonra herşeyin, hayatın daha ağır olduğunu da söyledi. Çünkü yine kilo almışız, ikimiz de tabi ki! Bu arada İzmir ziyaretimizi herhangi bir sorun çıkmadan tamamladığımız için, uslu uslu uyuduğun için çok teşekkürler kızım. Nasıl hoşuna gitti mi oralar? Baban bizi Türkiye’nin en batı ucuna götürdü, taa Karaburun’a. Çok güzel koylar gördük. Harika yollar keşfettik. İnşallah sen de bizim gibi gezmeyi seversin. Baban seni her yere götürür o zaman. Babanın babası yani deden de gezmeyi çok sever, gençliğinde de baban minicikken yani, hep gezerlermiş. Bazen babanı yol tutar rahatsızlanırmış, ama şimdi baban uzun yol tutkunu. Bakalım sen neler yapacaksın?
Doktor kontrolüne tekrar gelirsek, doktorumuz da benimle aynı fikirde, bir yaramazlık yapmazsan normal ve vaktinde doğacağını düşünüyoruz. Çünkü tam zamanında doğman senin gelişimin için gerçekten önemli. Kilon da maşallah gayet yerindeymiş. İyi ki beraber kilo alıyoruz kızım, yoksa doktorumuz epey kızardı.
Halen daha yakın çevremdekiler sadece göbeğimin kilo aldığını söyleseler de tartılar öyle demiyor. Gerçi sadece 1 beden büyüdüm, o da göbek yüzünden ama hamileliğimin başından beri aldığım kilo 10un üzerinde, peki nerede bu kilolar? Ben de bilmiyorum. Doktorumuz yani Necdet Bey, artık 15 günde bir ziyaret etmemizi istiyor kendisini. Senin gelişimini, benim sağlık durumumu artık daha sık kontrol etmesi gerekiyormuş.
Uyumak çok zorlaştı bebeğim, aslında uyumak kolay, uyku güzel ama, sağa – sola dönmenin zorluğu, giderek artan bel ve bacak ağrılarım, kıpır kıpır huzursuz bacaklarım derken, hep az uyuyarak kalkıyorum yataktan. Artık ofise de pek gitmiyorum. Yani 2 günde bir falan gidiyorum. Gelecek haftadan itibaren bu oranı 3 günde bir çıkarmayı düşünüyorum. Bacaklarımı uzattığımda rahat edebilsem, kıpır kıpır olmasalar, şu huzursuz bacak sendromum bir hafiflese, işe hiç gitmem, koca gün yatarım evde. Ama hareket etmeden duramıyorum. Keşke baştan beri düzenli bir egzersiz programı yapsaydım kendime, aklıma geldiği zaman yapacağıma. Bu saatten sonra ne kadar doğru, ne kadar güvenli bilmiyorum ama, kendimi yormadan biraz egzersiz yapmaya başladım. En azından son haftalarda yerimde çakılı kalmamak için.
Bugünlük bu kadar bebeğim, pazartesi kontrolde görüşmek üzere ;)

Bir Cevap Yazın